starcities logo

STARCITIES İLE ŞEHRİNİZİ GÖKYÜZÜNDEN YÖNETİN!

YEREL YÖNETİMLERE YENİ BİR SOLUK GETİREN STARCITIES; İNSAN KAYNAKLARI, FİNANS GİBİ KURUMSAL SÜREÇLERİNİZİ; KENT BİLGİ SİSTEMİ, FEN İŞLERİ GİBİ KENTE YÖNELİK HİZMETLERİNİZİ VE SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER, RUHSATLANDIRMA GİBİ İNSANA YÖNELİK HİZMETLERİNİZİ PRATİK, HIZLI VE HATASIZ YÖNETMENİZE İMKAN SAĞLAR. STARCITIES; TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINA ULAŞAN, KAMU İLE YEREL YÖNETİMLER ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖREN, ÇAĞDAŞ BİR ÇÖZÜMDÜR.

StarCities; kurumunuzda iş akışı içinde vakfedilen zamanı, iş gücünü ve bunlara ait gider bütçelerini de optimize etmenizi sağlayan, açık kaynak kodlu bir otomasyon sistemidir. Bir belediye otomasyon sisteminin tüm özelliklerini tek bir çatı altında toplayan StarCities, yerel yönetimlerin halka sunduğu hizmetlerin kalitesini artırmayı hedefler.

StarCities kullanıcıları veri madenciliği, iş zekası uygulamaları için ayrıca zaman ve mali kaynak harcamazlar. Tüm bilgi ihtiyaçları, StarCities Yönetici Masası ve raporlama menüsü aracılığıyla karşılanabilir. Mobil erişim sayesinde, Tablet PC ve mobil cihazlar kullanılarak sahada da operasyonları hızlı ve güvenli biçimde yönetmek ve gerekli güncellemeleri yapmak mümkündür. StarCities kullanıcıları, müşterilerini web siteleri veya e-devlet portalı üzerinden bilgilendirebilir, interaktif hizmetler sunabilirler.

 • Açık Kaynak Kodlu Yazılım: StarCities’de kullanılan tüm yazılımlar 'Açık Kaynak Kodlu'dur. Böylece kurumlar, yazılımlar için ayrı bir bütçeye ihtiyaç duymazlar. Bu şekilde hem kurumsal veri güvenliğine katkı sağlanır hem de kaynaklar ekonomik kullanılmış olur. Program geliştirme araçlarının tamamı Açık Kaynaklı'dır (Open Source) ve GNU General Public License ile lisanslanmıştır. Programların çalıştığı tüm sunucularda da (veritabanı, uygulama ve web sunucuları) işletim sistemi olarak; açık kaynak kodlu, kullanıcı ve süre kısıtlaması olmayan ve lisans ücreti gerektirmeyen; GNU GPL, BSD veya OSI ya da FSF tarafından kabul edilen lisans sürümlerinden birisi ile dağıtılmıştır.
 • Bilgi Güvenliği: Saysis ISO-27001 (BGYS) sertifikasına sahiptir. Kurumlara yazılımlarıyla ilgili en üst seviyede veri güvenliği sağlar. Hem sistem güvenliği hem de kullanıcı yetkileri ve şifreleri ile ilgili her türlü güvenlik önlemi alınır. Çok kademeli bir dosya-veri koruma mevcuttur ve yetkisiz kişilerin kütük ve kayıtlara erişimini engellemek üzere, kullanıcı/ kütük/ kayıt düzenlerine erişim hakları bütünüyle tanımlanır. Her kullanıcı için; giriş yapma veya sadece izleme, değişiklik yapabilme, eski kayıtları değiştirme, aylık veya yıllık rapor alabilme ve silme yetkileri ayrı ayrı belirlenebilir ve kontrol edilebilir. Personel hizmetleri içerisinden, izinli personelin görevde olmadığı tarihler için kullanıcı adı ve şifresi ile işlem yetkisi otomatik olarak kaldırılabilir. Belediye tarafından belirlenen ve talep edilen işlemler için farklı parolalar tanımlanabilir.
 • Hızlı Yazılım: StarCities, Saysis bünyesindeki belediyecilikte uzman yazılımcılar tarafından geliştirilmiştir. Kurumların yeni yazılım veya mevcut yazılımlarla ilgili değişiklik talepleri çok kısa sürede karşılanır.
 • Birlikte Çalışabilirlik: StarCities yazılıma ilişkin süreçleri tekelinde tutmaz. Web servisleri aracılığıyla coğrafi bilgi sistemleri, çağrı merkezleri gibi yazılımlarla veri alışverişi yapmaya açıktır.
 • Performans Optimizasyonu: Büyük miktarda data altında hızlı raporlar üretebilecek biçimde tasarlanan StarCities'in hem yazılım hem donanım altyapısı en yüksek performansla çalışır. İşletim sistemi yazılımları, uygulama yazılımları ve önerilen donanım cihazlarının yarı-ayrı ve birlikte Performans Optimizasyonları gerçekleştirilmiştir.
 • Kullanıcı Dostu Yazılım: StarCities, bütün kullanıcıların önerileri doğrultusunda geliştirilen, tek ekrandan azami bilgiye erişimi sağlayan, az tıkla çok işlem yapabilmeye imkân veren, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. StarCities, mouse ve klavye aracılığıyla çalıştırılabilir. Programlar, kullanıcıyı yönlendiren görsel ve sesli uyarılar içerir. Her kullanıcı için kişiselleştirilmiş menüler tasarlanabilir ve sadece kendi görevi ile ilgili yazılımları kullanması sağlanabilir.
 • Yedekleme Yönetimi: StarCities veri yedeklemeyi risksiz hale getirir. Yetkili kullanıcılar StarCities üzerinde ürettikleri tüm verileri, başka araç ve uygulamalara ihtiyaç duymadan, program üzerinden istedikleri aralıklarla manuel veya otomatik olarak yedekleyebilirler. Yetkili kullanıcılar gün içerisinde ve/ya gün sonunda, programın çalışması için gerekli olan veri kaynaklarının hiçbirini durdurmadan veya yedekleme süresince programın çalışmasına engel olmadan yedek alabilirler.
 • Server Mimarisi: StarCities sunucu (server) mimarisi sayesinde, programda yapılan her türlü güncelleme kurumlara anlık olarak yansır. Böylece sürekli değişen mevzuat veya iş süreçleri sebebiyle zorunlu hale gelen yazılım değişikliklerinin, kurumlarda mevcut olan StarCities'e adapte edilmesi ayrıca zaman almaz. Bu yapı, Saysis uzmanları veya diğer müşterilerin önerileri doğrultusunda StarCities'de yapılan tüm iyileştirmelerden diğer kurumların da faydalanmalarını sağlar. StarCities Saysis uzman yazılımcıları tarafından, müşteri talep ve önerileri çerçevesinde ortak akılla geliştirilir. Uç birimlere program yüklemeye gerek kalmadan MS Explorer üzerinden çalıştırılabilir.
 • Modüler Yapı: StarCities'de alt programlar hem bağımsız hem de bütünleşik çalışabilecek özellikte, modüler yapıda hazırlanmıştır. Kurumlara yazılımları kısmen veya tamamen kullanma tercihi sunulur. Verilerin sisteme tekrar girilmesine gerek yoktur.
 • Web Tabanlı Yazılım:Kullanıcılar bilgisayarlarına herhangi bir program yüklemeden, web tabanlı olarak hem intranet hem internet ortamında sağlanan hizmetlerden faydalanabilirler.
 • Esnek Form ve Rapor Tasarım Kabiliyeti: StarCities içerisinde bulunan raporlar parametriktir. Başka bir ürüne ihtiyaç duymadan, istenilen sahalardan raporlar alınabilir.Programda oluşturulan raporlar, istemcilerin işletim sistemlerinden bağımsız olarak; html, txt, pdf, odt, ods, doc, xsl, xml formatlarında dışarı aktarılabilir ve tüm Open Document formatlarını destekler. Raporların, belediyenin istediği form standartlarında; renkli, grafiksel veya icmal olarak çıktıları alınabilir. Başkan ve yönetici menüleri tasarlanabilir; yapılan iş ve işlemler ve mevcut durum ile ilgili özet bilgilere kolayca ulaşılabilir. Özetler ve veriler istenirse dinamik grafikler halinde basılabilir. Tüm kullanıcılar, programdan çıkmadan ve başka bir program açmadan raporları anlık olarak program üzerinden paylaşabilirler. StarCities, mevzuatın tarif ettiği tüm formları yazıcı çıktısı olarak sunabilir.
 • Canlı Bilgiye Dayalı Rapor: StarCities’de yönetici raporları ve diğer raporlar, belli aralıklarla güncellenen hazır tablolardan değil canlı verilerden alınır. StarCities performans optimizasyonu sayesinde raporlama; sistemin ağırlaşması, yavaşlaması ve benzeri olumsuz sonuçlara sebep olmaz.

Daha Fazla Özellik

Maaşlar, bakiye durumları, borçlar, çalışma verimliliği, randevular, alınan kararların takibi ve iş dağılımından; araç ve demirbaş durumuna kadar pek çok konu kolayca takip edilebilir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız