StarCities E-Belediye Yönetimi

STARCITIES E-BELEDİYE YÖNETİM SİSTEMİ, KURUMUNUZUN MEVCUT WEB SİTESİNDEN VERİLECEK BİR BAĞLANTı SAYESİNDE STARCITIES İLE ENTEGRE BİR BİÇİMDE, ONLINE OLARAK ÇALıŞıR. STARCITIES E-BELEDİYE YÖNETİM SİSTEMİ ÜZERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜM İŞLEMLER ANLıK OLARAK STARCITIES ÜZERİNDEN TAKİP EDİLEBİLİR VE OTOMASYONDA YAPıLAN İŞLEMLER ANıNDA STARCITIES E-BELEDİYE YÖNETİM SİSTEMİ’NDE GÖZLENEBİLİR. TÜM ONLINE GİRİŞLER, ÜYE ADı VE PAROLASıNıN YANıSıRA GÜVENLİK KODU İLE DESTEKLENİR; ÜYELİKLER KURUMSAL VE BİREYSEL OLARAK AYRıLMıŞTıR. BAŞVURUDA BULUNAN KİŞİ VE SİCİL BİLGİLERİ AYRı AYRı TUTULUR. ÜYELER ŞİFRELERİNİ İSTEDİKLERİ ZAMAN DEĞİŞTİREBİLİR VEYA ÜYELİKLERİNİ İPTAL EDEBİLİRLER. TÜM E-BELEDİYE KULLANıCıLARı, YAZıCı DOSTU İLE TÜM DÖKÜMLERİ AYRıCA LİSTE OLARAK ALABİLİRLER. AYRıCA TÜM YAZıCı DOSTU DÖKÜMLERDE “BİLGİ AMAÇLıDıR. RESMİ İŞLERDE KULLANıLAMAZ.” İBARESİ BULUNUR.

Bilgilendirme Hizmetleri

o E-Borç Bilgisi: Üyeleriniz kendilerine ait tüm tahakkuk bilgilerini gelir türü bazında ve beyan adresleri ile, tüm tahsilât bilgilerini vezne/tarih bazında ve beyan adresleri ile görebilir; e-makbuz dökümü alabilirler.
o Sokak Rayiç Değer Bilgileri: Tüm yıllara ait mahalle-sokak rayiç bedelleri görülebilir. Tüm rayiç bedelleri ayrıca veri girişi yapılmadan, StarCities Gelir Yönetim Programı'ndan otomatik olarak çekilir.
o ÇTV Grup-Derece Bilgileri: Tüm yıllara ait çevre temizlik grup/derece bedelleri görülebilir. Tüm bu bilgiler ayrı bir veri girişi olmadan StarCities Gelir Yönetim Programı'ndan otomatik olarak çekilir.
o Encümen Gündem ve Karar Bilgileri: Tüm encümen gündemi görülebilir ve kararlar, ayrıca giriş yapılmadan, mevcut otomasyondan otomatik olarak çekilebilir. Karar listesinde seçilen kararın yazısı otomatik olarak getirilir.
o Meclis Gündem ve Karar Bilgileri: Tüm meclis gündemi görülebilir ve kararlar, ayrıca giriş yapılmadan, mevcut otomasyondan otomatik olarak çekilebilir. Karar listesinde seçilen kararın yazısı otomatik olarak getirilir.
o Bina Aşınma Payı Oranları: Tüm yıllara ait aşınma payı oranları görülebilir ve oranlar, ayrıca giriş yapılmadan, otomasyondan otomatik olarak çekilebilir.
o İnşaat Maliyet Bedelleri: Tüm yıllara ait inşaat maliyet bedelleri görülebilir ve bedeller, ayrıca giriş yapılmadan, otomasyondan otomatik olarak çekilebilir.

İnteraktif Hizmetler

o E-Bildirim Hizmetleri: Geçici bina/arsa/arazi/çtv ve ilan bildirimleri online olarak girilebilir, StarCities Gelir Yönetim Programı içinden otomatik olarak kabul edilebilir ve kabul edilen geçici bildirimler yine otomatik olarak gerçek bildirimlere dönüştürülebilir. Üye, girdiği geçici bildirimleri kabul edilinceye dek düzeltebilir. Üyenin mevcut bildirimlerinde talep ettiği tüm değişiklikler tutulur ve düzeltme talepleri StarCities Gelir Yönetim Programı içinden görüntülenebilir.
o E-Ruhsat Hizmetleri: Sıhhi - Gayri Sıhhi Müessese Ruhsatı başvuruları ve ruhsat sahibi işyerlerinin Hafta Tatili Çalışma Ruhsatı başvuruları online olarak alınabilir, StarCities Ruhsatlandırma Hizmetleri Yönetim Sistemi içinden otomatik olarak kabul edilebilir ve kabul edilen geçici başvurular otomatik olarak gerçek başvurulara dönüştürülebilir. Girilen geçici başvurular, kabul edilinceye kadar üye tarafından düzeltilebilir. Üyenin mevcut başvurularında talep ettiği tüm değişiklikler tutulur ve düzeltme talepleri StarCities Ruhsatlandırma Hizmetleri Yönetim Sistemi içinden görüntülenebilir.
o E-Nikah Hizmetleri: Nikâh salonu doluluk - uygunluk saatleri takip edilebilir ve nikâh başvuruları online olarak alınabilir. StarCities Sosyal Hizmetler Yönetim Sistemi içinden otomatik olarak kabul edilebilir ve kabul edilen geçici başvurular otomatik olarak gerçek başvurulara dönüştürülebilir. Nikâh tarih ve saati internet üzerinden rezerve edilebilir ve istenildiğinde rezervasyon ücreti tahakkuk ettirilip tahsilatı yapılabilir.
o E-Dilekçe Hizmetleri: Kurumunuza internet üzerinden veya diğer yollarla dilekçe vermiş kişi ve kurumların evrakları ile ilgili internetten bilgi alınabilir ve sözkonusu evrakın hangi birimde, hangi görevlide olduğu takip edilebilir. Hemşehrileriniz, kişi veya kurumlar isterlerse internet üzerinden dilekçe verebilirler. Bu dilekçe StarCities Belge ve Doküman Yönetim Sistemi’ne otomatik olarak düşer ve bir kayıt numarası atanır.
o E-Beyaz Masa Hizmetleri: Şikayet/istek ve benzeri başvurular internet üzerinden alınabilir ve StarCities Vatandaş İlişkileri Yönetim Sistemi’ne otomatik olarak kaydedilir. Üyeleriniz tüm şikâyet başvurularını liste halinde görebilir, şikâyetlerinin hangi aşamada olduğunu takip edebilir ve isterlerse detaylı bilgiye ulaşabilirler.
o E-Bilgi Edinme Hizmetleri: Bilgi edinme başvuruları online olarak alınabilir ve StarCities Vatandaş İlişkileri Yönetim Sistemi’ne otomatik olarak kaydedilir. Üyeleriniz tüm bilgi edinme başvurularını liste halinde görebilir, bilgi edinme başvurularının hangi aşamada olduğunu takip edebililir ve isterlerse detaylı bilgiye ulaşabilirler.
o E-Ödeme Hizmetleri: Mükellefleriniz; dilerseniz e-üyelik işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, dilerseniz üye olmadan internet üzerinden borç bilgilerini görüp belediyeye gelmeden borçlarını ödeyebilir ve e-makbuz alabilirler.
o E-Market Hizmetleri: Belediye otomasyon yazılımları içerisindeki ilk ve tek e-market uygulamasıdır. Tüm mükellefleriniz, belirli bir ücret karşılığında verilen hizmetleri internet üzerinden ödeyebilir ve bu hizmetleri belediyenize gelmeden talep edebilirler.
o E-Bilet Hizmetleri: Hemşehrileriniz/müşterileriniz; konser, tiyatro, sinema, panel ve benzeri salon etkinliklerinizin ve gezi gibi kültürel etkinliklerinizin tamamına ücretli ya da ücretsiz olarak rezervasyon yaptırabilirler.

Yukarı