Hakkımızda


Tarihçemiz

“Saysis olarak; yerel yönetim ve kamu hizmetlerini modernleştirme hedefiyle, 25 yılı aşkın bir süredir deneyim ve bilgi birikimimizi Türkiye ile paylaşıyoruz.”

Saysis 1992 yılında, ağırlıklı olarak Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yazılım, donanım, teknik destek ve eğitim konularında hizmet sunmak üzere İstanbul'da kurulmuştur. Aynı yıl, İnformix veritabanı kullanarak tasarlanan Text Tabanlı Kamu Otomasyon Sistemi ile sektöre giriş yapan Saysis, 2000 yılında tüm yazılımlarını platform bağımsız ve Açık Kaynaklı işletim sistemi ve veritabanı mantığına göre, maliyet/ performans kriterlerini gözeterek tekrar düzenlemiştir. Mevcut yazılımlar Linux üzerinde çalışacak biçimde bütünüyle değiştirilmiştir. Kullanılan veritabanı, Açık Kaynaklı Kod'lardan faydalanılarak Saysis bünyesinde geliştirilmiş ve böylece dışa bağımlılık ortadan kaldırılmıştır.

Saysis 2001 yılında, yerel yönetimlerin halka sundukları hizmetlerin çağı yakalaması gerektiği bilinciyle, Türkiye’nin ilk web tabanlı belediye otomasyon programını geliştirmiş ve bugünkü StarCities'in temellerini atmıştır. EBDYS sertifikalı ilk yerel yönetim yazılımı sahibi olan Saysis, E-Devlet yazılımlarında Türkiye'de öncü konuma gelmiştir. Saysis yerel yönetimlere kaliteli, güvenli ve uygun maliyetli hizmetler sunmakta; yenilikçi, esnek ve kullanıcı dostu ürünleri ile kamu kurumlarının ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

StarCities markası; 2012 yılında 10 yıllık web tabanlı yazılım geliştirme süreçleri sonucunda yerel yönetimlerin gereksinim duyduğu tüm bilgi yönetim sistemi ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geliştirilmiştir.

Mahmut Baycan
Yönetim Kurulu Başkanı

TARİHÇEMİZ

Saysis E-Belediye Yazılımı Tarihçesi